הודו נפאל
גילוי הדרך הימית להודו
גילוי הדרך הימית להודו - במאה ה15 פורטוגל שולטת צבדרכי הים,,,והמלך ג'ואו השני מחליט לפש דרכים ימיות לכוון הודו.
נפאל תעודת זהות
נפאל תעודת זהות
נפאל ספגה מכה קשה שעדיין לא יצאה ממנה בעקבות רעידת האדמה באפריל 2015 שותפות לסחר: הודו,סין,ארצות הברית,יפן,בריטניה סינגפור. דגל נפאל אינו מלבני בשפה הכחטלה מסמנת שלום. האדום צבע לאומי של נפאל,הסמלים- שמש ירח מסמלים את התקווה .
תאור שיטת הקאסטות לפי הטיגריס הלבן
תאור שיטת הקאסטות לפי הטיגריס הלבן
לסיכום - בימים עברו היו אלף קאסטות בהודו ואלף סוגי גורלות.בימינו יש רק שתי קאסטות: גברים עם כרסים גדולות וגברים נטולי כרסים. והגורל...לאכול או להיאכל
 תדרוך לפני יציאה לטיול - הודו נפל
תדרוך לפני יציאה לטיול - הודו נפל
הערכה לחו" ל של כל נוסע מכילה: כרטיסי טיסה, צילום של הדרכון,2 תמונות עבור האשרה לנפאל. כמו כן יש לבדוק האם הונפקה אשרה להודו (2 - כניסות)
שרפת האלמנות
שרפת האלמנות
גנדי בזיכרונותיו כתב שמאוד עצוב שרק בעת בואם של הבריטים ניגדע מנהג מגונה זה של שרפת האלמנות.ו.
אמונה ואומנות בהודו
אמונה ואומנות בהודו
אמנות ואמונה בהודו שזורים יחדיו יש לנו כאן סחיפה של מרבית העם (למעט המוסלמי) לעבר התנסויות יום יומיות מול גורמי האמונה (אלים) בחוצות או בבית. האלים נתפסים בהודו שמשהו אחר מהמוכר לנו במערב....
איור וואדה והקשר לצמחי מרפא
איור וואדה והקשר לצמחי מרפא
על האיור וואדה: בסנסקריט,שפת הקודש העתיקה של הודו,פרוש המילה – "ידע החיים". זוהי שיטה הוליסטית להסתכלות על החיים במטרה לחיות חיים בריאים ויפים יותר. למעשה זוהי שיטת ריפוי מהעתיקות בעולם. הסוד המנצח של שיטה זו הוא שילוב בין תזונה נכונה וצמחי מרפא.בהודו פועלים למעלה מ 4 מיליון מטפלים איור וואדים.
החינוך בנפאל
החינוך בנפאל
בתי ספר קהילתיים צמחו מתוך האוכלוסיות המקומיות. הם ממומנים על ידי הממשלה, אך מנוהלים על ידי הקהילה האזורית. כך המורים צריכים לתת דין וחשבון ברמה מסוימת לקהילה שלהם. המערכת הזאת של בתי ספר קהילתיים התגלתה כמוצלחת, והמדינה מנסה לעודד אותה. היא נפוצה באזורים מחוץ לעיר שבהם הקהילות חזקות.
1 2 3
הבא