מקסיקו גואטמלה
מלחמת החיידקים שהתפתחו בחברת האדם
מלחמת החיידקים שהתפתחו בחברת האדם
בכתבה זו נעסוק במלחמת החיידקים שהתפתחו בחברת האדם בדגש על מרכז ודרום אמריקה.יש לזכור ש כ 99% מהאוכלוסיה המקומית מתה כתוצאה מפגיעת חיידקים.
הריפוי בשיטות המאיה
שימוש בכנסיה כחלל מקודש המשמש לעריכת טקסי ריפוי קיים בזמננו.הקדושים שמעטרים את הקירות עברו "הקדשה והסמכ" בכנסיית סן קריסטובל והועברו בתהלוכות חגיגיות מהכפרים שבהם האלים העליונים.
משמעות הצבעים בדגל מקסיקו
משמעות הצבעים בדגל מקסיקו
האדום מסמל את הדם של לוחמח העצמאות שהכתים את האדמה,הלבן מסמל את הכנסייה שתמכה במלחמת העצמאות,והירוק מסמל את התקווה לשגשוג לעצמאות ולעתיד טוב יותר
,תפיסת הקוסמוס המרכז אמריקאית
,תפיסת הקוסמוס המרכז אמריקאית
תפיסת הקוסמוס המרכז אמריקאית מתחלקת לשלוש קומות: העולם התת קרקעי – עולם התהומות. העולם האמצעי – העולם שלנו. העולם העליון – עולם הרקיעים.מסומל על ידי העיט (המסוגל להרקיע שחקים)
מקסיקו תעודת זהות
מקסיקו תעודת זהות
3000 שנה התקיימו במקסיקו כמה מן התרבויות האינדיאניות המפותחות ביותר.ניתן למנות את האולמקים,הטולטקים,המאיה והאצטקים.הספרדים שהגיעו במאה ה16(1521) בלמו תרבויות אלה וסימנו את תחילת התקופה הקולוניאלית למשך 300 שנה
גואטמלה - תעודת זהות
גואטמלה - תעודת זהות
הדת : הרוב נוצרי קתולי.מעולם לא הייתה אורתודוכסית במיוחד בריכוזי האוכלוסין של המאיה.המיסיונרים במאה ה16 התירו לילידים לשמר גם אלמנטים שמאניים והאנמיסטיים הקשורים למאיה.
מדוע לעלמה תרבות המאיה ?
מדוע נעלמה תרבות המאיה ? תרבות המאיה נעלמה בסביבות 900 לספירה
סמלים בתרבות המאיה והאצטקים
היגואר מייצג גמישות,הדרת מלכות,עוצמה וביטחון עצמי,סגולתו היא יושרה וחיים ללא רבב.כישרון צייד ייחודי.חוזר רב עוצמתי ונשיכתו חזקה במיוחד.
1 2
הבא