מיאנמר,לאוס,וויטנאם,קמבודיה
שימוש "מיוחד"במוטות הבמבוק-וויטנאם
שימוש "מיוחד"במוטות הבמבוק-וויטנאם
הסיפור שלפניכם נראה בלתי אפשרי אבל בוויטנאם כנראה הכל אפשרי.
וויטנאם והמלחמות
וויטנאם והמלחמות
וויטנאם יצאה פצועה וחבולהמהמלחמות שפקדו אותה בע: 1.הכיבוש הצרפתי. 2.מסעות הענישה הסיניים. 3.התקפות האמריקאים והמלחמות הפנימיות שבין הדרום לצפון.
סיפורו של צ'ן
סיפורו של צ'ן
סיפורו של צ'ן (chen) צ'ן ,תושב סייגון,המתפרנס כיום מהובלת תיירים בודדים והדרכתם על אופני הסיקלו cyclo(ריקשה) שלו מאוד מרוצה מעיסוקו.עד לפני 4 שנים עבד במסגרת חברה ממשלתית בסלילת כבישים,השתכר בדולר אחד ליום.ועם המשכורת הזאת קיים את משפחתו במשך 14 שנים.רק בשנת 1991 כשויטנאם נפתחה לתיירות החליט צ'ן לנצל את שליטתו בשפות זרות,וכיום פרנסתו היומית מגיעה לכ 20 דולר ביום.הוריו ושאר בני משפחתו עבדו כמשרתים בחווה מצפון לסייגון.
ממלכת הצ'אמפה
מהמאה ה7 ועד שנת 1832 שלטה ממלכה בשם זה באזור מרכז וויטנאם (של היום) לשיא הגיע הממלכה במאות ה 9 וה 10. בדרך כלל היה שטחיה של הממלכה לאורך החוף.זאת בשל העובדה שבני הצ'אמפה היו יורדי ים שהתפרנסו מסחר ימי..
ארועים חשובים שקרו בתקופה המודרנית בוויטנאם ובקמבודיה
ארועים חשובים שקרו בתקופה המודרנית בוויטנאם ובקמבודיה
להלן סיכום הכולל תאריכים ,המבטא בקצרה את שעבר על וויטנאם וקמבודיה בתקופה המודרנית,הווה אומר מפלישות הצרפתים ועד לימינו.
קטעים מתוך בודהה בכה
קטעים מתוך בודהה בכה (רוקו דה בוסקו) ספר העוסק באכזריות שילטונו של פול פוט בקמבודיה
בין אתוס למיתוס (החברה הוויטנאמית,הו צ'י מין)
בין אתוס למיתוס (החברה הוויטנאמית,הו צ'י מין)
בין אתוס למיתוס הוויטנאמים התגבשו והתעצבו למה שנקרא הטיפוס הוויטנאמי רק ב 150 השנים האחרונות בין שני צירים המהווים עד עצם היום הזה נדבכי יסוד בהווייתה של וויטנאם
קמבודיה :תעודת זהות
קמבודיה :תעודת זהות
שטחה של קמבודיהמעל 180 אלף קילומטר מרובע. רב שטח המדינה הינו מישורי ומושפע משני מאפיינים גאוגרפיים עיקריים: נהר המקונג (Mekong) והטונלה סאפ (בקמרית: האגם הכביר). בצירוף קו החוף הדרומי, הגישה לנהרות ומקווי המים הגדולים הכתיבה את התפתחותה ההיסטורית והתרבותית של הארץ. אזורים הרריים עיקריים: דרום מערב המדינה (הרי הפילים והרי קארדאמום), הגבול הצפוני עם תאילנד (הרי דאנגקרק) וצפון-מזרח המדינה
1 2 3 4 5 6 7
הבא