יוון והמיתולוגיה היוונית
השתלשלות העניינים במלחמת העולם השניה לפי חוטים מקשרים
השתלשלות העניינים במלחמת העולם השניה לפי חוטים מקשרים
בכתבה זו אשפוך אור על השתלשלות העניינים (היהודיים)בסלוניקי בימי מלחמת העולם השניה בהתבסס על הספר חוטים מקשרים של ויקטוריה היסלופ.
הספינקס והקשר לאדיפוס
אנחנו מכירים את הספינקס שעמד כפסל מונומנטלי בכניסה לפירמידות שבגיזה.גופו גוף אריה ופניו פני אדם.הוא הוצב בתווך בין ממלכת החיים לזו של המתים.הו סימל את המלכות ואת העוצמה שמעבר לעולמנו.בתרבות המצרית התייחסו אליו כזכר ואילו במיתולוגיה הרומית הפך ליצור רשע בהשפעת שני מקורות חזותיים מפלצות מסופוטמיות בעלות מאפיינים נשיים והספינקס המרושעת מהמיתולוגיה היוונית.
מאפייני הסגנון האומנותי הביזנטי
הסגנון האומנוטי הביזנטי הובחן בעיקר בכנסיות ובמנזרים להלן מובאים עקרונותיו:
הלנה היפה ,הסיבות לפרוץ מלחמת טרויה
הלנה היפה ,הסיבות לפרוץ מלחמת טרויה
יש לנו כאן סיפור של אהבה, קינאה ,מלחמה, עם הרבה פלפל מלח ותבלינים . האחראים למשחק המסוכן והדרמטי הזה היו האלים שהחליטו להשתעשע , לקבוע כללי משחק שישונו תוך כדי המשחק עצמו.
סיפורם של דיוניסוס ,פרספונה ,אורפאוס והקשר שלהם לשאול
סיפורם של דיוניסוס ,פרספונה ,אורפאוס והקשר שלהם לשאול
מקור השם אורגיה ביוונית-טקס פולחן בהשפעת דיוניסוס החלה לשמש המילה דבקות והתלהבות עד כדי שיגעון דתי. האורגיות של דיוניסוס נחוגו ע"י נשים שהתהלכו ביער בתקופת החורף כשהן רוקדות ומתופפות. הריקודים הביאו את הנשים לכדי איבוד חושים והשתוללות ששיאה היה קריעה לגזרים של שור המסמל את דיוניסוס ואכילת הבשר החי.
תזאוס כנגד המינוטאוור
תזאוס כנגד המינוטאוור
תזאוס בנו של מלך אתונה,רצה להפסיק מנהג אכזר זה ואז הוא התנדב להיות אחד הנערים שהוקרבו כקורבן ,ואז בהגיעו תיכנן וביצע הריגה של המינוטאוור בעזרת אריאדנה ביתו של מינוס
סיורים מומלצים בחצי האי חלקידיקי
סיורים מומלצים בחצי האי חלקידיקי
נסיעה של קרוב לשעתיים מסלוניקי מגיעים למעגן באזור הנקרא מאורמוס פאנייה (צפון מזרח חצי האי סיטוניה).יציאת האונייה בסביבות השעה 9.00 חזרה מתוכננת 17.00 במהלך השייט נתקרב לאי / הר אתוס ונשוט לאורך הדופן המערבית של האצבע (חצי אי) בין השאר נחשף לעולם הנזירות והמינזרים המיוחדים שבאי מיוחד זה שאורכו כ 50 ק"מ ורוחבו נע בין 8- 12 ק"מ.
וורגינה - ממלכת מקדוניה שבה לתחיה
וורגינה - ממלכת מקדוניה שבה לתחיה
נתגלה פרסקו מדהים שציור בגמלון של המבנה והא מתאר בין השאר את אלכסנדר רוכב על סוסו במרכזה של הסצנה וכאן מתעוררת שאלה מדוע דווקא אלכסנדר מופיע במרכז הקבר של אביו ,יתכן שיש כאן כבר אמירה פוליטית המכוונת ליורש העתידי אחרי פיליפוס.
1 2 3
הבא