פינת הטבע של ניסים
משפחתי וחיות אחרות
ליצורים החיים כללי התנהגות ומוסר השונים מבני אדם. אנחנו צריכים לכבד את דרכם גם היא נוגדת את השקפתנו
הליקוניה
הליקוניה
צורתו המרשימה מושכת אליו מאביקים.חשוב להבין שהפרחים נמצאים בנרתיק.
מלכת הליילה REINA DE LA NOCHE שם בוטני דטורה
מלכת הליילה REINA DE LA NOCHE צורתו כמשפך ,צמח מרקוטי.
הדקל המהלך
נשמע מאוד דמיוני נכון?דקל מהלך..ובכן זו לא חיה זה עז המסוגל להתקדם כ 20 מטר בשנה.
אגוז הבטל - BETEL
אגוז הבטל BETEL NUT אגוז זה הצומח בסוג מסוים של עצי דקל מכיל סם ממריץ. דומה בהרכבו ובהשפעתו לניקוטין,הוא נלעס באופן מסורתי באסיה . שם הדקל המסוים הוא "דקל אריכא" ARICA PALM .
קסבה - CASAVA
קסבה - CASAVA
קסבה CASSAVA (מתוך גאמנון צמחים ומרפא) שיח רב שנתי גדל באזורים הטרופיים .מקורו דרום אמריקה.לשיח עלים גדולים בעלי 5 עד 9 אונות,די דומים לעלי הקנאביס.השורשים דמויי פקעות יש המגיעים עד לאורך של 75 ס"מ. לקסבה 2 זנים : מר ומתוק בקליפתו מרוכז רעל – ציאניד.הזן המתוק משמש כמזון ,יש לקלפו ולבשלו תוך החלפת מי הבישול.
צבי ים
נתונים כלליים: 1.הצב הבוגר מגיע לאורך של כ100 ס"מ עד 140 ס"מ. 2.מספר הבייצים הממוצע להטלה – 160 3.הצבים בוחרים את מקום הטלת הבייצים במקום בו טמפרטורת החול בחוף,מתאימה.העומות להטלה הן בין יולי לאוקטובר. 4. הנקבה חופרת בור בעומק של כ 50 ס"מ ושם היא תומנת את הבייצים ,מכסה את הבור וחוזרת לים.(אין קשר עתידי בין האם לוולדים) כעבור בער כחודשיים הצבים בוקעים מהביצים ובאינסטינג טבעי מפלסים דרכם לכוון המים. 5.אחוזי ההישרדות – 1 עד 2 .הוולדים הנכנסים לים נטרפים ונאכלים ע"י הדגים שבים.
ציקדות / צרצרים
ציקדות / צרצרים הזכרים מתרכזים יחד ל"מקהלות"ענק המבטיחות שהרעש יהא מחריש אוזניים ,הקולות מושמעים בעזרת איבר הקרוי טימבל TYMBEL המצוי בפרק הראשון של הבטן,האיבר עשוי מזוג קרומים שעליהם שורת רכסים והם מתוחים מעל חלל תהודה גדול המגביר את הקול ע"י רטט הקרום.
1 2 3 4
הבא